Heythuysen 1 heeft de laatste thuiswedstrijd van 2016 verdiend met 3-1 van FC Maasgouw verloren. Hierdoor zakt Heitse naar de zevende plaats in de ranglijst.

Opstelling Heythuysen 1:

Jasper Bergervoet, Roel Luijten, Rens Seunis, Joey Kluskens, Philippe Schonkeren, Paul Suntjens, Jeroen Driessen (Joris Driessen), Luuk Deckers, Sjoerd v.d. Heuvel, Nick Kluskens (Cas v.d. Loo) en Roy Peskens.

Scoreverloop:
0-1 Ard Broens (17e minuut), 0-2 Bart Wanten (29e minuut), 1-2 Philippe Schonkeren (55e minuut) en 1-3 Renzo Haasbroek (86e minuut).

Toeschouwers: 60
Scheidsrechter: Verhaegh (Kronenberg)
Man of the match: de referee die in de 2e helft veel te lang (15 minuten) liet spelen.
Pupil van de week: Pien Dings (JO13-2)

Kort wedstrijdverslag:
De opstelling was op twee plaatsen gewijzigd. In de basiself stonden de gebroeders Kluskens (Joey en Nick) ten faveure van Joris Driessen (zu spät) en Stijn Peeters (niet beschikbaar). In december beginnen de wedstrijden van de standaardteams om 14.15 uur in verband met de vroege invallende duisternis. Heitse had in de beginfase duidelijk last van de vroege aanvangstijd!! Al in de eerste minuut kreeg Maasgouw na niet ingrijpen in de defensie een grote kans. Eerst redde goalie Jasper Bergervoet en daarna Roel Luijten van de doellijn. Paul Suntjens schoot in de beginfase een bal van de zijkant via de keeper tegen de paal. Na ruim een kwartier spelen kwamen de gasten op voorsprong. Verdediger Ard Broens kopte een corner binnen waar de Heitser goalie de bal miste. De gasten bleven de betere ploeg en verdubbelde na een half uur de voorsprong. Een voorzet werd verdedigd niet goed verwerkt, waarna Bart Wanten de bal tegen de touwen schoot. Er waren nog enkele kleine kansen voor Heitse, maar het bleef 0-2 bij de rust. Het eerste kwartier van de tweede helft was de beste fase van de Heythuysenaren. Maasgouw kwam onder druk te staan en na 10 minuten viel de aansluitingstreffer. Na een diepe bal gaf Roy Peskens de bal voor op Philippe Schonkeren die de bal eenvoudig binnen trapte. Helaas kon Heitse dit geen goed vervolg geven. Enkel Philippe Schonkeren was uit een goed genomen vrije trap van Paul Suntjens nog dicht bij de gelijkmaker. Verder waren de aanvallen te stereotiep. Steeds weer lange ballen van achteruit, die of bij de verdedigers of keeper van Maasgouw terecht kwamen. Heitse moest risico’s waardoor Maasgouw kansen kreeg om de wedstrijd te beslissen. Paul Suntjens gaf nog een grandioze terugspeelbal, maar keeper Jasper Bergervoet kon nog met de voet redden. Even later was dezelfde Jasper Bergervoet de schlemiel. Een verkeerde pass van de goalie belandde bij het grote Maasgouwse talent Renzo Haasbroek (15 jaar). Deze had geen moeite om de bal binnen te werken. De referee schonk Heitse nog een kwartier blesssuretijd, maar het bleef bij een verdiende 3-1 zege voor het Maasgouw van Jurgen Geurts. Zijn eerste overwinning als coach tegen Heythuysen. Heitse zakt hierdoor na de grauwe middenmoot, de zevende plaats. De volgende week staat de laatste wedstrijd voor de winterstop op het programma. Er wordt dan uit tegen de virtuele koploper Horn gespeeld.

Overige wedstrijden klasse Heitse 1:
Altweerterheide-Horn   1-5
Roggel-Boekoel   6-0
SVVH-RKSVV   2-1
EMS/RFC-SVSH   0-1
Eindse Boys-Crescentia   3-2
Rood Wit’67 was vrij

Stand klasse Heitse 1:
1.   Roggel 12-29 (28-13)
2.   Horn 10-28 (36-6)
3.   EMS/RFC 11-22 (34-13)
4.   FC Maasgouw 11-18 (28-25)
5.   SVSH 11-18 (17-14)
6.   Rood Wit’67 10-16 (24-20)
7.   Heythuysen 11-16 (24-18)
8.   Altweerterheide 11-16 (25-29)
9.   Eindse Boys 11-14 (23-22)
10. SVVH 11-10 (14-27)
11. Crescentia 11-8 (16-30)
12.  Boekoel 11-5 (13-36)
13.  RKSVV  11-3 (14-43)

Alle overige seniorenwedstrijden van zondag 4 december werden afgelast.
Afgelopen dinsdag speelden de dames thuis een inhaalwedstrijd tegen koploper Eindse Boys VR1. Het werd een 4-1 nederlaag. Bij de rust stond Eindse Boys al met 4-0 voor. In de tweede helft scoorde Britt Pouls.

JEUGD:
De JO13-1 werd dankzij een ruime 8-0 uitzege tegen MVC’19 JO13-3 kampioen van de najaarsreeks. De goals werden door Peek Habets (3x), Rick Vrenken (2x), Sil Backus (1x), Thomas Graef (1x) en Sven Gaal (1x) gescoord. Zie voor uitgebreid verslag het bericht “Heythuysen JO13-1 kampioen najaarsreeks”.
De JO19-1 verloor uit met 3-1 van koploper Laar JO19-1. Daan Engelen scoorde in de 3e minuut via een strafschop de 1-0. In het vervolg van de 1e helft was Laar de betere ploeg en stond bij de rust met 2-1 voor. In het 2e bedrijf gaf Heitse uitstekend partij en kreeg de complimenten van Laar. Helaas viel de gelijkmaker niet en in de slotfase scoorde Laar nog de 3-1.
De JO17-1 verloor thuis de belangrijke wedstrijd met 4-1 van hekkensluiter HBSV JO17-1. Roan v.d. Wal maakte de tussentijdse gelijkmaker. Dit betekende de zesde nederlaag op een rij. Langzamerhand nadert men de gevarenzone.
De JO17-2 won uit met 4-0 van EVV JO17-2 door treffers van Suliem M. Ibrahim, Rik Peters, Naud van Melick en Hovhannes Karapetyan.
Het meisjesteam leed een 2-0 uitnederlaag tegen Sparta’18 MO17-1. Ook Heitse kreeg kansen, maar scoorde niet.
De JO15-1 versloeg thuis VV Kessel JO15-1 met 3-2 en veroverde de tweede plaats. Bij de rust stond men nog met 2-1 achter. Bo Silkens (2x) en Jente Voermans (1x) waren succesvol.
De JO15-2 verloor met 4-1 van RKVB JO15-1. De nieuwe aanwinst Aristeidis Spyridis was trefzeker.
De JO13-2 speelde thuis met 3-3 gelijk tegen ST RKHVC/VV GKC/RKESV JO13-3 en verdedigde hiermee de derde plaats. De gelijkmaker voor Heitse viel in de allerlaatste seconde. Felipe Theelen (2x) en Dion Pouwels troffen doel.
De JO11-1 leed een nipte 2-1 thuisnederlaag tegen kampioen ST Egchel/Panningen JO11-1. Bij de ranjapauze stond Heitse dankzij een goal van Vince Heerschap met 1-0 voor. In de tweede helft bogen de gasten dit nog in een zege om.
De JO11-2 verloor thuis ruim met 13-1 van kampioen VV HEBES JO11-1. Het doelpunt van Heitse was een own goal.
De JO11-3 zegevierde uit met 18-1 over VV HEBES JO11-2. De doelpuntenmakers waren Niels Kurstjens (5x), Kyan Rooswinkel (4x), Mats Corbey (3x), Tren Bongers (2x), Ruben Hebben (1x), Stan Hovens (1x), Dave van Horne (1x) en een eigen goal.
In de Fair Play competitie verloor de JO9-1 uit met 1-0 van de SHH JO9-4, leed de JO9-2 thuis een 1-0 nederlaag tegen BEVO JO9-1 (eerste nederlaag van dit seizoen) en zegevierde de JO9-3 thuis met 1-0 over RKAVC JO9-2. Waarschijnlijk worden de JO9-2 en Jo9-3 beiden vice meister.

G-voetbal:
Het eerste G-team verloor thuis met 3-1 tegen RKHSV G1. Robert Brouwers scoorde voor de Heythuysenaren.
Het derde G-team speelde uit met 3-3 remise tegen Sportclub Susteren G1. De goalscoorders waren Roy Claessens, Harald Peeters en Stef Kist.