Heythuysen 1 heeft de eerste match van kalenderjaar 2018 thuis moeizaam met 3-1 van Crescentia 1 gewonnen. Bij de rust stond Heitse nog met 1-0 achter. Dit betekende de zesde zege op een rij. Door dit resultaat blijft Heitse op de 3e plaats in de stand staan.

Opstelling Heythuysen 1:
Martin Schreurs, Tom van Lier (Bas Verlinden), Rens Seunis, Philippe Schonkeren, Joris Driessen, Stijn Peeters, Rick Nelissen, Sjoerd v.d. Heuvel, Daan Engelen (Gachik Towmasjan), Nick Meerts (Roy Peskens) en Wouter Bergervoet.

Scoreverloop:
0-1 Wouter Bodouin (10e minuut), 1-1 Philippe Schonkeren (48e minuut), 2-1 Philippe Schonkeren (58e minuut) en 3-1 Roy Peskens (90e minuut.

Toeschouwers: 50
Scheidsrechter: v.d. Sluiszen (Roermond).
Man of the match: Philippe Schonkeren
Bijzonderheid: de wedstrijd werd op verzoek van de vereniging Crescentia  (verbouwing kantine) in Heythuysen gespeeld. Op zondag 15 april wordt de return bij Crescentia gevoetbald.

Kort wedstrijdverslag:
Eindelijk na 9 weken speelde Heythuysen weer een competitiewedstrijd. De opstelling was slechts op één plaats gewijzigd. In de basiself stond JO19-1 speler Daan Engelen ten faveure van Gachik Towmasjan. Heitse begon ondanks een veldoverwicht niet goed aan de wedstrijd. Bij de eerste de beste aanval van de gasten was het prijs. Na een vrije trap werd de bal in de Heitser defensie slecht verwerkt, waarna het voor Wouter Bodouin een koud kunstje was om de bal in het lege doel te trappen. Heitse moest nu echt aan de bak, maar het spel bleef in het eerste bedrijf onder de maat. Heitse grossierde in foute passes en werd ondanks een serie hoekschoppen nauwelijks gevaarlijk. Er viel een grote kans te noteren voor Daan Engelen, maar hij schoot de bal vrij voor de keeper over het doel. Al in de eerste helft viel Roy Peskens in voor Nick Meerts. De toeschouwers zagen de slechtste helft van Heitse dit seizoen. In de rust werd Tom van Lier vervangen door good old Bas Verlinden die zijn rentree maakte na zeer lange absentie. In de tweede helft kon het alleen maar beter worden en dat gebeurde al zeer snel. Na drie minuten kopte Philippe Schonkeren na een corner van Roy Peskens de gelijkmaker tegen de touwen. Een afstandsknaller van captain Rick Nelissen belandde op de onderkant van de lat. Dezelfde Rick Nelissen gaf even later de assist op de 2-1 voorsprong. Andermaal Philippe Schonkeren scoorde, nu tikte hij het leer bij de tweede paal binnen. Heitse bleef hierna duidelijk de betere ploeg. Goalie Martin Schreurs hoefde geen enkele keer in actie te komen. Er waren voldoende kansen om de voorsprong uit te bouwen. Daan Engelen raakte de lat, Roy Peskens moest bij een poging de meerdere in de goalie erkennen en Wouter Bergervoet was te gehaast bij de afwerking. In de laatste minuut scoorde Roy Peskens de 3-1 eindstand. Een wedstrijd om snel te vergeten. De volgende week speelt Heitse thuis tegen Egchel. Hier tegen heeft Heythuysen nog iets goed te maken. De eerste wedstrijd van dit seizoen werd namelijk uit met 1-0 verloren.

Overige wedstrijden klasse Heitse 1:
Altweerterheide-Eindse Boys   3-2
Egchel-VOS   1-1
Leveroy-RKSVV    4-2
RKSVN-Kessel   1-3
Grashoek-SVVH   7-0
Koningslust-VCH   afgelast

Stand klasse Heitse 1:
1.   Grashoek 11-30 (54-12) Winnaar 1e periode
2.   Kessel 10-24 (36-12)
3.  Heythuysen 10-22 (37-12)
4.   Altweerterheide 10-22 (30-15)
5.   Eindse Boys 10-18 (46-18)
6.   Koningslust 10-18 (41-21)
7.   Leveroy 10-18 (25-30)
8.   RKSVN 10-16 (23-26)
9.   Egchel 11-13 (14-21)
10  VOS 12-12 (24-43)
11.  VCH 9-6 (18-38)
12. RKSVV 10-6 (11-29)
13. Crescentia 10-4 (10-42)
14.  SVVH 9-0 (5-55)