Heythuysen 1 heeft thuis ongelukkig met 3-1 van VV GKC/RKHVC 1 verloren en is de koppositie kwijtgeraakt aan SVH’39. Alle drie tegentreffers waren cadeaus van de Heythuysenaren. Het leek wel of sinterklaas al in het land was.

Opstelling Heythuysen 1:
Martin Schreurs, Tom van Lier, Idse Prumpeler, Philippe Schonkeren, Jeroen Vrenken (Cas v.d. Loo), Luuk Deckers, Thijs v. Montfort, Stijn Peeters, Wouter Bergervoet, Sjoerd v.d. Heuvel (Gachik Towmasjan) en Daan Engelen.

Scoreverloop:
1-0 Sjoerd v.d. Heuvel (41e minuut, strafschop), 1-1 Jelle Winkelmolen (67e minuut), 1-2 Thijs van Montfort (75e minuut, eigen goal) en 1-3 Danny Vleeshouwers (82e minuut).

Toeschouwers: 100
Scheidsrechter: D. Maurmair (Landgraaf)
Man of the match: Philippe Schonkeren.
Pupil van de week: Keano Suylen (JO11-1).

Kort wedstrijdverslag:
De opstelling was op een tweetal plaatsen gewijzigd. In de basis stonden Tom van Lier en Sjoerd v.d. Heuvel ten faveure van Siem Schreurs en Gachik Towmasjan. Heitse moest zich herstellen van de eerste nederlaag en zorgen dat de koppositie kon worden behouden. De eerste gedeelte van de match waren de teams aan elkaar gewaagd. De eerste serieuze kansen waren voor de gasten, maar deze mogelijkheden werden gemist. Heitse stelde hier aanvallend te weinig tegenover. Alleen een schot van Wouter Bergervoet konden we noteren. In de slotfase van de eerste helft kwam Heitse beter in het spel. Vijf minuten voor de rust werd Philippe Schonkeren in het strafschopgebied gevloerd. De toegekende penalty werd door captain Sjoerd v.d. Heuvel feilloos tegen de touwen geschoten, 1-0. Twee minuten later leek Heitse de score te verdubbelen. Luuk Deckers schoot de bal na een goed genomen vrije trap van Tom van Lier in het doel. De referee keurde de goal op advies van de assistent scheidsrechter af! Dus bleef het bij een 1-0 voorsprong bij de rust. In de tweede helft moesten de gasten komen en hadden een licht veldoverwicht. Er was een kopkans voor de gasten, maar deze vloog naast het doel. Halverwege het tweede bedrijf kwam VV GKC/RKHVC op gelijke hoogte. Keeper Martin Schreurs liet in een duel de bal los en hierna kopte Jelle Winkelmolen de gelijkmaker binnen. De keeper werd gehinderd, maar de scheids oordeelde dat er geen fout werd begaan. Heitse moest zich herpakken en kreeg weer een veldoverwicht. Thijs van Montfort was dicht bij een treffer, maar zijn schot werd door een verdediger gekeerd. Even later was dezelfde Thijs van Montfort de schlemiel door de bal na een voorzet in het eigen doel te schieten, 1-2. Wouter Bergervoet had nog een kans om Heitse weer langszij te brengen. De goalie pareerde zijn schot. In de 82e minuut viel de beslissing na andermaal een Heitser fout. Rechtsback Tom van Lier verspeelde uiterst knullig de bal waarna Danny Vleeshouwers het leer knap binnenschoot, 1-3. Het verzet was gebroken en Heitse leed zijn tweede opeenvolgende nederlaag. Hiermee werd ook de koppositie verspeeld en staat men nu op de derde plaats. De volgende week (“de 11 van de 11”) speelt Heitse thuis de vooruitgespeelde wedstrijd tegen Eindse Boys. Door het jubileumfeest van Eindse Boys op zondag 12 mei 2019 moet Heitse al een half jaar eerder aantreden. Winst is een must en derhalve hopen we dat men na afloop van deze match de polonaise kunnen lopen.

Overige wedstrijden klasse Heitse 1:
RIOS’31-SVH’39   0-1
Eindse Boys-MBC’13   2-2
RKSVV-RKAVC  4-3
Leveroy-SVVH   2-0
Walburgia-Slekker Boys   2-3
St. Joost-Crescentia   1-1

Eindstand klasse Heitse 1:
1.   SVH’39 7-17 (30-9)
2.   VV GKC/RKHVC 7-15 (18-9)
3.   Heythuysen 7-15 (17-12)
4.   Leveroy 7-14 (21-14)
5.   Eindse Boys 7-12 (23-10)
6.   RKAVC 7-11 (22-16)
7.   Slekker Boys 7-11 (16-11)
8.   RKSVV 7-11 (15-19)
9.   MBC’13 7-8 (15-19)
10. RIOS’31 7-7 (8-9)
11. Walburgia 7-7 (13-21)
12. St. Joost 7-4 (5-20)
13. Crescentia 7-2 (6-28)
14. SVVH 7-0 (4-16)

Heythuysen 2 heeft thuis knap met 3-1 van de nummer drie RKESV 2 gewonnen. Vroeg in de match scoorde Gachik Towmasjan de 1-0. Tim Rutten verdubbelde nog in het eerste bedrijf de score na een “geweldige” assist van Remko Ouwerkerk. Hierna stopte goalie Coen Beijnsberger een pingel. In de tweede helft scoorde Bart Drenth uit een strafschop de 3-0. In de slotfase konden de gasten nog eenmaal scoren, maar verder liet Heitse het niet meer komen. Hierdoor staat ons tweede team nu op een fraaie 3e plaats.
Heythuysen 3 versloeg uit Merefeldia 7 met 4-0 door treffers van Jon Tesloy (2x), Mernawi Zeray (1x) en Hovhannes Karapetyan (1x). Heythuysen 3 staat nog altijd op een puike derde plaats.
Heythuysen 4 verloor uit met 6-1 van koploper ST Helenaveen/Griendtsveen 1. Rene Orbon scoorde.
De veteranen gaven in de uitwedstrijd tegen SVC2000 VE1 een 2-0 voorsprong nog uit handen. Het werd uiteindelijk een 3-2 nederlaag. Marco Timmermans scoorde tweemaal.

JEUGD
De JO19-1 heeft thuis ongelukkig met 2-1 van DVO JO19-1 verloren. Er werden teveel kansen gemist door de Heythuysenaren. Lenn Frenken was succesvol.
De JO19-2 verloor uit de derby tegen RKVB JO19-1 met 3-1. Shadi Hamam trof doel.
De JO17-1 versloeg thuis knap de nummer drie van de ranglijst ST Panningen/Egchel JO17-1 met 2-0. In de eerste helft scoorde captain Loek Habets de 1-0. In de tweede helft hadden de gasten een overwicht, maar konden de kansen niet benutten. Goalie Jurre Bongaerts redde een paar keer subliem. Vlak voor tijd scoorde Sep van Neer de allesbeslissende 2-0.
De JO15-1 zegevierde thuis met 2-1 over SHH JO15-2. Een 1-0 achterstand werd door treffers van Thomas Graef en Sven Gaal in een dikverdiende 2-1 zege omgebogen.
De JO15-2 leed een 3-1 uitverlies tegen ST Brevendia JO15-2. Dion Pouwels was trefzeker. Leider Joey Plas moest de eerste 30 minuten fluiten daar de referee van de thuisclub zich had “verslapen”.
De JO13-1 behaalde haar eerste competitiepunt door uit met 3-3 tegen EMS JO13-1 gelijk te spelen. Thomas Geukemeijer, Kyan Rooswinkel en Jan Daamen (penalty) deden het net trillen.
De JO11-1 leed haar eerste nederlaag. Thuis werd met 3-1 van VV Kessel JO11-1 verloren. Wout Kurstjens scoorde.
De JO11-2 verloor uit kansloos met 10-0 van het sterke EMS JO11-1.
De JO11-3 verloor thuis na een spannend duel nipt met 2-1 van Brevendia JO11-2. Jasper Henderickx was succesvol.
De JO8-1 is niet te stoppen. Thuis werd SHH JO8-1 eenvoudig met 12-0 verslagen. Dus de 100% score blijft intact.
De JO8-2 leed een 6-4 uitnederlaag tegen SHH JO8-2. De doelpunten kwamen op naam van Ahmad Zakria (2x), Aquin Franssen (1x) en Vice Opbroek (1x).
De mini pupillen speelden wedstrijdjes in hun “eigen stadion”. Het talloze opgekomen publiek zagen wederom een aantal spectaculaire partijtjes.

G-VOETBAL
Het eerste G-team verloor uit met 6-1 van EHC G1. Patrick Meuter scoorde voor Heitse.
Het tweede G-team leed een 7-2 thuisnederlaag tegen UDI’19 G1. Bij de rust stond Heitse nog met 2-1 voor. De goalscoorders waren Rico Joosten en Koen de Holder.