Heythuysen 1 heeft uit na een krankzinnige en zeer aantrekkelijke match met 7-5 van RKAVC 1 gewonnen. SVH’39 won ook en is winnaar van de eerste periode geworden, proficiat! Wel blijft Heitse de trotse koploper met een punt voorsprong op SVH’39. Echter Heitse speelde een wedstrijd meer.

Opstelling Heythuysen 1:
Martin Schreurs, Tom van Lier, Idse Prumpeler, Philippe Schonkeren, Jeroen Vrenken, Thijs v. Montfort, Stijn Peeters, Luuk Deckers, Wouter Bergervoet, Sjoerd v.d. Heuvel en Daan Engelen (Gachik Towmasjan).

Scoreverloop:
0-1 Wouter Bergervoet (6e minuut), 1-1 Tobie Ouderdorp (9e minuut), 1-2 Daan Engelen (15e minuut), 1-3 Luuk Deckers (26e minuut), 1-4 Luuk Deckers (45e minuut), 1-5 Wouter Bergervoet (49e minuut), 2-5 Larry Heber (58e minuut), 2-6 Luuk Deckers (62e minuut), 2-7 Philippe Schonkeren (64e minuut), 3-7 Kay van Duinen (66e minuut), 4-7 Tobie Ouderdorp (70e minuut, strafschop) en 5-7 Rik Verheesen (77e minuut).

Toeschouwers: 50
Scheidsrechter: R. van Helden (Melick)
Man of the match: Thijs van Montfort.

Kort wedstrijdverslag:
De opstelling was noodgedwongen op een plaats gewijzigd. In de basis stond Luuk Deckers ten faveure van de geblesseerde Bart Drenth. Vanaf het eerste fluitsignaal van de prima leidende referee R. van Helden kregen de toeschouwers een knotsgekke wedstrijd voorgeschoteld. De match was amper begonnen en Wouter Bergervoet trof al de paal. Niet veel later spatte een vrije trap van de thuisclub op de lat uiteen. In de 6e minuut was het raak en kwam Heitse na een uitstekende aanval via Wouter Bergervoet op een 1-0 voorsprong. Lang konden we er niet van genieten, want nog binnen de eerste tien minuten stond de gelijkmaker op het scorebord. Een scherp genomen vrije trap van Tobie Ouderdorp vloog zonder dat er iemand aankwam in het Heitser doel. Het publiek bleef op het puntje van hun stoel zitten, zoveel gebeurde er deze wedstrijd. Na een kwartier spelen scoorde Daan Engelen met een bekeken schot de 2-1 voor Heitse. Hierna raakte beide teams opnieuw het houtwerk. Een schot van Stijn Peeters belandde op de lat en een vrije trap van RKAVC raakte de paal. Na een weer een snelle combinatie van Heitse scoorde Luuk Deckers de 3-1 en in de kaatste minuut van het eerste bedrijf was dezelfde Luuk Deckers die een eind maakte aan prijsschieten in het strafschopgebied, de 4-1 ruststand tegen de touwen. Ook na de theepauze gingen beide ploegen rustig door met scoren. Al snel maakte goaltjesdief Wouter Bergervoet met een schot in de lange hoek de 5-1 voor de Heythuysenaren. De tweede treffer van de thuisclub was een fraaie treffer. Larry Heber kapte een speler uit en schoot de bal onberispelijk binnen. Na ruim een uur spelen scoorde Luuk Deckers zijn derde treffer nadat de goalie de bal niet goed weg stompte. Twee minuten later maakte verdediger Philippe Schonkeren er 7-2 voor Heitse. Er leek geen vuiltje in de lucht voor de mannen van Paul v.d. Moosdijk. Echter liet keeper Martin Schreurs een schot los en Kay van Duinen was er als de kippen bij om de 3-7 binnen te schieten. In de 70e minuut moest goalie Martin Schreurs aan de noodrem trekken en mocht blij zijn dat hij niet van het veld werd gestuurd. De toegekende penalty werd door Tobie Ouderdorp feilloos binnengetrapt, 4-7. In de 77e minuut was de thuisclub weer helemaal terug in de race. Met een mooi schot scoorde Rik Verheesen de 5-7. Gelukkig werd Heitse hierna weer wakker en werd de wedstrijd over de streep getrokken. Een sensationele 7-5 overwinning was een feit. Het publiek was de grote winnaar. Een reclame voor het voetbal. Vooral in de eerste helft speelde Heitse aanvallend een uitstekende wedstrijd. Heitse blijft de trotse koploper met een punt meer dan SVH’39. Wel heeft Heitse een wedstrijd meer gespeeld. Overigens is SVH’39 de winnaar van de eerste periode geworden, gefeliciteerd mannen uit Herkenbosch. De volgende week speelt Heitse alweer een uitmatch, tegen Eindse Boys. Zo nu kan de razende reporter even op adem komen na zo’n spektakelstuk.

Overige wedstrijden klasse Heitse 1:
SVH’39-Walburgia   2-1
VV GKC/RKHVC-RKSVV   2-1
Slekker Boys-Leveroy   2-0
SVVH-Eindse Boys   3-2
Crescentia-RIOS’31   1-3
MBC’13-St. Joost   0-0

Eindstand klasse Heitse 1:
1.   Heythuysen 9-21 (25-17)
2.   SVH’39 8-20 (32-10) Winnaar 1e periode
3.   VV GKC/RKHVC 8-18 (20-10)
4.   Slekker Boys 8-14 (18-11)
5.   Leveroy 8-14 (21-16)
6.   Eindse Boys 9-12 (25-14)
7.   RKAVC 8-11 (27-23)
8.   RKSVV 8-11 (16-21)
9.   RIOS’31 8-10 (11-10)
10. MBC’13 8-9 (15-19)
11. Walburgia 8-7 (14-23)
12. St. Joost 8-5 (5-20)
13. SVVH 8-3 (7-18)
14. Crescentia 8-2 (7-31)

Heythuysen 2 kwam uit niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen laagvlieger Laar 3. In de eerste helft kwam men via een treffer van Jeroen Driessen op voorsprong. Na de rust kwam de thuisclub langszij in een gelijkopgaande match.
Heythuysen 3 heeft de topper thuis tegen het ongeslagen EMS 4 met 3-1 verloren. In de eerste helft was Heitse op zijn minst gelijkwaardig. Na een 1-0 achterstand scoorde Bart Overmans de gelijkmaker. Nog in het eerste bedrijf kwam EMS wederom op voorsprong. In de tweede helft waren de gasten uiterst efficiënt en scoorde met een fraai stiffie de 3-1.
Heythuysen 4 verloor uit kansloos met 6-0 van Neerkandia 3.
De dames leden een zeer geflatteerde 8-1 thuisverlies tegen koploper Sparta’18 VR1. De Sevenumse dames benutten zowat alle kansen. Indy Coolen trof doel.

JEUGD
De JO19-1 heeft uit met 3-1 van Geleen Zuid JO19-1 verloren. Siem Dorssers scoorde voor de Heythuysenaren. Dit verlies werd ‘s avonds gelukkig goedgemaakt. Coach Koen Stoop werd als nieuwe prins van Heitse uitgeroepen. Nu gaat Koen eindelijk weer eens in Heythuysen knallen.
De JO19-2 verloor thuis met 4-2 van Bieslo JO19-1. Na een 2-0 voor Bieslo werkte Leroy Plas met twee treffers, waarvan een uit een fraai genomen vrije trap, de achterstand weg. In de tweede helft waren de gasten toch iets beter en gingen met de winst aan de haal.
De JO17-1 leed een 4-2 uitnederlaag tegen Kessel JO17-1. Na een 4-0 achterstand konden Daan Caris en captain Loek Habets (strafschop) nog tot 4-2 milderen.
De JO15-1 versloeg uit hekkensluiter Wilhelmina’08 JO15-1 met 3-0. Na een 0-0 ruststand was Heitse in de tweede helft duidelijk beter en won dankzij goals van Thomas Graef (2x) en Sven Gaal (1x) dikverdiend.
De JO13-1 zit in een flow. Nu werd uit met 3-0 van Horn JO13-1 door doelpunten van Jan Daamen, Thomas Geukemeijer en Kyan Rooswinkel gewonnen. Men is nu 3 wedstrijden ongeslagen.
De JO11-1 speelde thuis met 3-3 tegen VV GKC/RKHVC JO11-1 gelijk. Een 3-1 voorsprong werd nog uit handen gegeven. Jens van Roy, Robin van Roy en Lars Stakenborg waren trefzeker.
De JO11-2 verloor uit nipt met 4-3 van ST Panningen/Egchel JO11-2. Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven. Lisanne Nieskens (2x) en Laurens van Putten (1x) waren de goalscoorders.
De JO11-3 verloor thuis na een moedige match met 2-1 van DESM JO11-1. Daan Vullers was succesvol.
De JO9-1 leed een 7-2 thuisnederlaag tegen RKMSV JO9-1. Bij de ranjapauze stond men al met 6-0 achter. Najdat Zakria scoorde tweemaal.
De JO8-2 zegevierde thuis eenvoudig met 14-0 over Kessel JO8-2. Het was een prachtige teamprestatie. De doelpuntenmakers waren Ahmad Zakria (6x), Aquin Franssen (5x), Liam Coolen (2x) en Fabian Wijen.
De mini pupillen speelden wedstrijdjes in Roggel. Andermaal zagen de toeschouwers dat er nog altijd veel aanstormend talent is in Heitse.

G-VOETBAL
Het tweede G-team speelde uit met 4-4 remise tegen MVC’19 G1. Koen de Holder scoorde maar liefst 4 keer.
Het derde G-team behaalde haar eerste zege van het seizoen. In Maasbree werd de plaatselijke G2 met 7-5 verslagen. Na afloop werd er de polonaise gelopen.